1700 polis tek tek kurşuna dizildi - FOTO

1700 polis tek tek kurşuna dizildi - FOTO

Irak'ın Musul kentini ele geçirdikten sonra başkent Bağdat kentine doğru ilerleyen erime döyüçüləri Saddam Hüseyin'in memleketi olan Tikrit vilayetinde 1700 polis çalışanını tek tek vurdu.

1700 polis tek tek kurşuna dizildi - FOTO

1700 polis tek tek kurşuna dizildi - FOTO

Emir erime lideri Ebu Bekir El Bağdadi tarafından verildi.

Irak'ın Musul kentini ele geçirdikten sonra başkent Bağdat kentine doğru ilerleyen erime döyüçüləri Saddam Hüseyin'in memleketi olan Tikrit vilayetinde 1700 polis çalışanını tek tek vurdu.

Hervakit'in verilerine göre, erime savaşçıları kısa bir süre içinde Tikrit şehrinde bulunan "Selahattin" adlı polis kontrolünü ve karargahını ele geçirirler.

Erime tarafından yayılan açıklamada içermektedir ki, Tikritdəki operasyon sırasında 2 bin 500 polis kişiyi yüzyıl alınmıştır. Esir alınan Şii təriqətli 1700 polis kadarının kurşuna dizilerek katledildiği bildirildi. Diğer polis içiləri ise af edildi.

Bu emrin erime lideri Ebu Bekir El Bağdadi tarafından verildiği kaydedildi.

Bu arada, Irak hükümeti Musul kentinde yaşanan gerginlikle ilgili ülkede olağanüstü durum ilan etti. Musul kentinde Irak-Şam İslam Devleti orduları ile hükümet güçleri arasında başlayan çatışmalar geniş kapsamı alıp. Erime orduları Musul kentinde yönetimi tamamen ele geçirdiklerini söylüyor.

Ülkenin Başbakanı Nuri el-Maliki olağanüstü durumla ilgili erkekleri orduya çağırdı. Maliki, ayrıca Birleşmiş Milletler ve Arap Ligi'nden terörizme karşı mücadelede destek beklediğini söyledi.

1_15062014

2_15062014

KAYNAK:
Hervakit.com

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Her Vakit -   [165]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Yararlı Bilgiler Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
  • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
  • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
  • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
  • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler