2014 LYS Sınavına Kaç Kişi Başvurdu Sınava Kaç Aday Katılacak?

2014 LYS Sınavına Kaç Kişi Başvurdu Sınava Kaç Aday Katılacak?

ÖSYM"nin LYS başvurularının son günü olan 30 Nisan"da yaptığı açıklamada; LYS"ye kaç öğrencinin katılacağı ve sınava başvuran toplam öğrenci sayıları nihayet açıklandı.

2014 LYS Sınavına Kaç Kişi Başvurdu Sınava Kaç Aday Katılacak?

ÖSYM"nin LYS başvurularının son günü olan 30 Nisan"da yaptığı açıklamada; LYS"ye kaç öğrencinin katılacağı ve sınava başvuran toplam öğrenci sayıları nihayet açıklandı.

30 Nisan saat 08.00"e kadar toplam olarak 824 bin 835 öğrenci başvurusu gerçekleştirdi. Ayrıca konuya ilişkin olarak, 888 bin 329 kişi sınav ücreti parasını da yatırdı. Diğer taraftan ücret yatırdığı halde başvuru yapmayanların sayısının 63 bin 494 oldu.

Sınav ücretini yatırıp başvurusunu tamamlamayan adayların dikkatine:

Sınav ücretini yatırmış olduğu halde başvurusunu henüz tamamlamayan adayların başvuru işlemini tamamlamaları önemle hatırlatıldı. Sınav ücretini yatırdığı halde 2014-LYS başvuru işlemini kılavuzda/duyurularda belirtildiği şekilde tamamlamayanların, 2014-LYS"lere giremeyeceklerdir.

Adaylar başvurudan önce sınav ücretini yatırmalıdırlar. LYS sınav giriş ücretini yatırmak LYS"lere başvuru için yeterli olamamaktadır. Ücret yatırdığı halde başvurusunu yapmayan adayların ödedikleri ücretler ayrıca geri ödenmeyecektir.

NOT: Yapılan açıklamaya göre başvuru süresi uzatılmayacaktır.

osym_lys_01052014

KAYNAK: Hervakit.com

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Her Vakit -   [24]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Eğitim Haberleri

 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.

  30.06.2016 03:53
 • Yazar olmak istiyenlereYazar olmak istiyenlere

  Yazı yazmak, artık insanlar arasında çok geniş yayıldı. Bir çok yazar bu durumdan şikayet ederek, Her eline kalem alan kendini yazar sanıyor diyorlar. Fakat ben bu görüşte değilim. Çünkü yazmanın da insanlar

  29.08.2015 12:17
 • Ona Selam Vermek BorcumuzdurOna Selam Vermek Borcumuzdur

  Kur'an-ı Kerim'de buyuruluyor ki, Allah ve melekleri Peygambere salât ve selam ederler, siz de Onu salât ve selam edin. Görüldüğü gibi, yüce Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in (sallallahu aleyhim vesselem) mübarek

  29.08.2015 11:49
 • Evizimin Kalbi EvlilikEvizimin Kalbi Evlilik

  Ergenlik çağına gelen her erkek ve kızın evlenmeye ihtiyacı vardır. Eğer doğal olan bu ihtiyaç mübarize durumunda komplikasyon ve mutsuzluktan başka bir sonuç vermeyecektir.

  29.08.2015 11:27

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
 • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
 • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
 • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler