50 Azerbaycan Hacısı Kayboldu

50 Azerbaycan Hacısı Kayboldu

İran'ın Meşhed kentine ziyarete giden 50'ye yakın Azerbaycanlı hacı kayboldu.

50 Azerbaycan Hacısı Kayboldu

İran'ın Meşhed kentine ziyarete giden 50'ye yakın Azerbaycanlı hacı kayboldu.

Bildiride bilgiye göre , 21 Mayıs -i tarihinde Bibiheybet camisinin önünde toplanan hacı nardaran Meşhed'e hareket eden otobüslerin biri ile ziyarete gitti . Ama henüz , bunların hiçbiri ile temasa geçmek mümkün olmayıp :

" Amcam Kemal Ocaqverdiyevi ve 50'ye yakın z?vvarı Meşhed'e yola bekletiriz . Bilesuvar'da olduğunda bana ulaşın bıraktı . O , sınır geçiş noktasını şimdi geçtiklerini söyledi . 3 gündür , onlardan hiçbiri ile ilişki saxalaya bilmiyoruz . Hacılar akrabaları çok rahatsızlar . Onlar yola bilen kişilerin birinin otobüsü ile gitti . Bir günlük yolu olamaz , 3 sutkaya kat elesinler . Otobüste 8 kadın , 40'a yakın erkek vardı " .

Konuyla ilgili olara Kafkas Müslümanları İdaresi ( CMD) ile temasa geçti . KMY dış ilişkiler müdürü Kutsal Payızov anda onların hiçbir grubunun Meşhed'de ve Kerbela'da olmadığını söyledi .

" O grubu biz göndermedik . Bu saat bizim adamlarımız M?ş?dd? yoktur . Irak'a da hiçbir grup göndermiyor . Şimdi bu işle adi adamlar uğraşıyor . Listeleri ve pasaportları toplayıp Irak'a gönderiyorlar . Vizeyi alıp , oraya gidiyorlar . Emniyete garanti olmadığı için biz oraya sefer düzenledi etmiyoruz " .

Mesele ile ilgili olarak İçişleri Bakanlığı basın servisi ile temasa geçti . Oradan ise bize bu konuda onlarda hiçbir bilgi olmadığını belirttiler .

KAYNAK: Hervakit.com

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Her Vakit -   [112]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Yararlı Bilgiler Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
  • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
  • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
  • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
  • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler