Anne Olmak İsteyenlerin Dikkatine!

Anne Olmak İsteyenlerin Dikkatine!

Günümüz yaşam şartlarında zamana karşı yarışan bir insan biçimi oluştu. Özellikle metropollarda yaşayan genç insanlar hem kariyer yapayım hem de hayatımı yaşayayım mantığıyla hareket ederken yaşam ve beslenme şekline dikkat göstermeyi unutur.

Anne Olmak İsteyenlerin Dikkatine!

Günümüz yaşam şartlarında zamana karşı yarışan bir insan biçimi oluştu. Özellikle metropollarda yaşayan genç insanlar hem kariyer yapayım hem de hayatımı yaşayayım mantığıyla hareket ederken yaşam ve beslenme şekline dikkat göstermeyi unutur. Hazır işlenmiş gıdalar, fast food tarzı beslenme şekliyle kahvaltılarını ötürmesi bu kişilerin çocuk sahibi olmadan sorun yaşamasına ortam getirir.

 

Gençken çocuk sahibi olmak daha kolay

Gençler evlendiğinde sanki çocuk sahibi olacakları qətiymiş gibi bir de korunma yöntemlerini uygulama ederse işte o zaman durum oldukça zorlaşır. Çünkü yaş ile birlikte doğurganlık yeteneği de kadın için azalan bir sürede ilerler. Bu tabloya bir de dengesiz beslenme eklendiğinde ana - baba olma şansı çift için artık iyice zora girer. Artık sosyal olarak bu bilince varılması gerekir; gençken çocuk sahibi olmak çok daha kolay. Kariyer peşinde koşarken anne-baba olma hayalini itələməmək gerekir. Gençken her şey çok daha güzel, yaşam şekli de beslenme şekli insana çok tesir etmez ... Zamanın içinde yenilen, içilen besinler vücudu etkilemeye başlar. Bu etki etmelerin sonucu yumurta kalitesi düşer. Aileden gelen bazı genetik etkileyip sperm kalitesi veya yumurtlama şeklini bozup, rahimde 20-25 yaşında miyom ya da çikolata kistlerine neden olabilir. Bu çok basit bir örnekle açıklanabilir. İlk çocuğu 22-25 yaşında olan bir çift ikinci çocuğu beş altı yıl sonra istediğinde bu hayali gerçekleşmeyebilir. Günümüz yaşam ve beslenme koşulları zaman içinde çocuk sahibi olanın bile ikinci çocuk şansını azaltabilir.

 

Anne olmak için kadında ideal yaş kaçtır

Çocuk işi belli bir zamanın işidir. Özellikle kadınlar için 25-35 yaş arası ideal bir zaman dilimidir. Bu zaman kaçırılıp kənarlandığında bir risk alınır. Günümüzde iş-kariyer planları kadın için öncelikli tercih oldu. Ev kadınlığı gün geçtikçe azaldı. Çiftler önce geleceğini garanti altına alıp, o garantiyi üstüne yeterli tecrübe koyduktan sonra çocuk sahibi olma kararı alır. Oysa önceki dönemlerde çocuklar, çiftin aileleri tarafından bakılır, böyüdülərdi. Artık hayat daha fərdiləşdi. Her şey kənarlana ama çocuk sahibi olmayı ertelemek önemli sıkıntılara neden olur. Risk almayın. Olmaz diye bir şey yok ama hangi grupta olduğunuzu bilemezsiniz.

Her Vakit -   [206]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Sağlık Haberleri

 • Hamilelikte Sabah Bulantıları Neden Olur?Hamilelikte Sabah Bulantıları Neden Olur?

  Hamilelikte sabah bulantılarının nedenleri nelerdir? Sabah bulantıları ne zaman başlar ve tedavi için neler yapılabilir?

  30.06.2016 03:41
 • Sigaranın Zararları Anne Karnında BaşlıyorSigaranın Zararları Anne Karnında Başlıyor

  Dünyada her yıl yaklaşık 6 milyon kişi sigara içmekle ilgili hastalıklar nedeniyle hayatını kaybediyor ve bunun 600.000 de, direkt sigara içtiği için değil, pasif olarak sigara dumanına maruz kaldığı için

  30.06.2016 03:41
 • Ramazan Aydında Diş Sağlığı Problemleri ArtıyorRamazan Aydında Diş Sağlığı Problemleri Artıyor

  İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Periodontoloji Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Burcu Karaduman, ramazan ayı boyunca artış gösteren diş sağlığı problemlerinin nedenlerine

  30.06.2016 03:36
 • BB krem ​​nedir?BB krem ​​nedir?

  Çok kısa sürede ünlenen BB kremler kolaylıkla birçok hanımların gözdesi olmayı başardı. Böylece BB kremlere olan talebin yüksek olduğunu gören birçok kozmetik firmaları da kendi BB kremlerini üretmeye

  02.09.2015 20:16

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
 • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
 • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
 • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler