Anneler Neden Bebeklerini öperler

Anneler Neden Bebeklerini öperler

Bir bebek 9 ay boyunca anne karnında tüm tehlikelerden korunarak büyüyor. Dünyaya geldikten sonra gözlerini bambaşka dünyaya açıyor. Onun en büyük koruyucusu ise hiç şüphesiz ki, annesidir

Anneler Neden Bebeklerini öperler

Ağız, burun bölgesi bakterilerin giriş noktasıdır.

Anneler çocuklarını öptüğü andan itibaren aralarında ömür boyu ayrılmaz bir ilişki oluşur. Ancak sadece anne değil, eve gelen yadlar ve misafirler de bebekten kendi öpücük payını almak istiyor. Bu zaman özellikle enfeksiyonların arttığı kış mevsiminde daha tehlikeli olur. Uzman ve doktor Gülnihal Şarman öpüşün çocuklara ne gibi zərrlər verebilir biləcyini anlatıyor.

Ağız, burun bölgesi bakterilerin giriş noktasıdır. Buradan alınan her türlü bakteri ve virüs çocuklardan geçer. Ne yazık ki, çocuklar hastalanmaya hazır olurlar. Bağışıklık sistemleri 2 yıl çok saf durumda olur. Bu yüzden de çocukların hastalanması okullu çocuk yetişkinlerden daha çabuk yayılır. Ayrıca hastalığı daha ağır geçirirler. Nefes yollarının infeskiyasına yoluxmusunuzsa, çocuğu kesinlikle öpmek olmaz, hatta yanlarına bile yaklaşmak olmaz. Bağışıklık sisteminin bebeklikten okula gidene kadar uzun sürede büyüdüğü düşünülürse, hasta etmemek için neden öpmeli olmadığımızı anlayabiliriz.

Derileri kabuk verir

Bebek cildi çok hassas ve ince olur. Bebekleri öperken sadece enfeksiyon geçmiyor aynı zamanda pomadadan bazı kimyasal maddeler de onların derisine etki gösterir. Babaları çok öpen çocukların da derisinde bazı sorunla gözlenir. Erkeklerin yüzü tüylü olduğu için çocukların derisi kabuk verir veya kızarır.

Tanımıyorsa, basmayacak

Bebekler çok sevimli, şirin olsalar da, onları öpmek olmaz. Henüz tanımadığınız birinin onu öpmesine izin verilemez. Biz kendimizi tanımadığımız insanları sarıp öpmədiyimiz gibi, hep yabancı da bebeği öpmesine izin vermemeliyiz. Onların duygularını ifade yapamamasından kullanıp yaklaşmak, öpmek ve kucaklamak hakkınız yoktur.

Her Vakit -   [210]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Yararlı Bilgiler Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
  • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
  • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
  • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
  • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler