Azerbaycan nüfusu açıklandı

Azerbaycan nüfusu açıklandı

2014 Mayıs ayının 1-ne olan bilgiye göre, Azerbaycan nüfusunun sayısı yılın başından 34 bin kişi veya 0,4 oranında artarak 9 511,1 bin kişiye ulaştı.

Azerbaycan nüfusu açıklandı

Azerbaycan nüfusu açıklandı

Doğanların 53,6 oranını erkekler oluşturmaktadır.

2014 Mayıs ayının 1-ne olan bilgiye göre, Azerbaycan nüfusunun sayısı yılın başından 34 bin kişi veya 0,4 oranında artarak 9 511,1 bin kişiye ulaştı.

Hervakit'in verdiği habere göre, Devlet İstatistik Komitesi verilerine göre, nüfusun yoğunluğu bir kilometrekareye 110 kişi oldu. Şu anda her 1000 kişi erkeğe 1011 kadın düşüyor. Nüfusun genel sayısının 53,2 'sı şehir, 46,8' sı köy halkıdır.

Bu yılın Ocak-Nisan aylarında ülkede 53,6 bin bebek doğdu ve nüfusun her 1000 üne hesabı ile bu gösterge 17,4 düzenledi. Doğanların 53,6 faizini erkek, 46,4 'sı kızlar oluşturuyor.

Yılın başından ülkede 19,9 bin ölüm hali kaydedildi ve nüfusun her 1000 üne hesabı ile geçen yılın aynı dönemi ile karşılaştırıldığında ölüm oranı dəyişməyərək aynı düzeyde (6,5) kalıp.

Resmi makamlarca bu yılın dört ayında 24,8 bin evlilik ve 3,9 bin boşanma halleri kaydedildi ve nüfusun her 1000 üne hesabı ile 2013 yılının aynı dönemine kıyasla evlilik ve boşanma dəyişməyərək aynı seviyede (sırasıyla 8,0 ; 1,3) kalıp.

KAYNAK: Hervakit.com

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Her Vakit -   [161]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Yararlı Bilgiler Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
  • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
  • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
  • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
  • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler