Azerbaycan'da 220 tondan fazla yeşil çay yaprağı toplandı!

Azerbaycan'da 220 tondan fazla yeşil çay yaprağı toplandı!

Tarım bölümde yaz-tarla işleri sona ulaşmak üzere...

Azerbaycan'da 220 tondan fazla yeşil çay yaprağı toplandı!

Azerbaycan'da 220 tondan fazla yeşil çay yaprağı toplandı!

Tarım bölümde yaz-tarla işleri sona ulaşmak üzere.

Haziran ayının 1-ne gibi 342,5 bin hektar alanda yazlık bitkilerin səpini götürülüp, 26,6 bin hektar alanda tahıl ve tahıl baklagiller, 34,7 bin hektar alanda den için mısırözü, 61,5 bin hektar alanda patates, 73,3 bin hektar alanda sebze, 21,1 bin hektar alanda pamuk, 26,8 bin hektar alanda kavun bitkileri, 5,5 bin hektar alanda şeker pancarı, 9,8 bin hektar alanda den için ayçiçeği, 1107 hektar alanda tütün dikildi.

Oxu.Az haber verir ki, bu konuda Devlet İstatistik Komitesinden bilgi verildi.

Yaz-tarla çalışmalarının yapılması ile birlikte, köy emekçileri yetiştirdikleri ürünleri toplamaya başladılar.

DSK-nın verilerine göre, Haziran ayının 1-ne gibi tarlalardan 40,1 bin ton tahıl ve tahıl baklagiller, 52,6 bin ton patates, 77,9 bin ton sebze, 8,6 bin ton meyve ve çilek, 220,4 ton yeşil çay yaprağı toplanıp.

"Yılın başından 174,7 bin ton canlı ağırlık et, 753,0 bin ton süt, 638,1 milyon adet yumurta, 12,6 bin ton yün üretildi, 2013 yılının aynı dönemine oranla et üretimi 2,1%, süt üretimi 2,8%, yumurta üretimi 12,6%, yün üretimi% 1.5 arttı ", - bildiride denildi.

Böylece, beş ay içinde geçen yılın aynı dönemine göre% 2,7 çok tarım ürünleri üretildi.

KAYNAK: Hervakit.com

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Her Vakit -   [168]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Yararlı Bilgiler Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
  • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
  • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
  • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
  • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler