Azerbaycan'da İşsizler ve Onların Yardımları

Azerbaycan'da İşsizler ve Onların Yardımları

2014'de 1 Mayıs ne göre istihdam hizmeti organları tarafından ülke genelinde resmi işsiz status verilmiş kişilerin sayısı 36,8 bin kişi oldu.

Azerbaycan'da İşsizler ve Onların Yardımları

2014'de 1 Mayıs ne göre istihdam hizmeti organları tarafından ülke genelinde resmi işsiz status verilmiş kişilerin sayısı 36,8 bin kişi oldu.

Devlet İstatistik Komitesi'ne dayanarak verdiği habere göre , bunların da 40,9 oranını kadınlar oluşturdu .
 
Bilgilere göre işsiz statüsüne sahip olanlardan 2 bin 93 kişiyi ikramiye alanlardır . Bu süreçte işsizlik müavin?tin orta miktarı 247,8 lira oldu.

Bu arada , 2014 yılı Mayıs 1'i durumuna istihdam hizmeti organları tarafından işsiz durumu verilmiş kişilerin 13 bin 726 kişiyi , işsizlik ödeneği alanların ise 716 kişiyi Bakü üzere konsantre .

"İstihdam hakkında " Azerbaycan Cumhuriyeti 2 Temmuz 2001 tarihli Kanunu'na göre işsizlik statüsüne sahip olan kişilerden bir kısmı işsizlik yardımı alıyor ( müavin'tin ödeme süresi Kanunda belirtilen haller dışında 12 aylık dönem içinde 26 takvim haftasından çok olamaz)..

KAYNAK: Hervakit.com

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Her Vakit -   [113]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Yararlı Bilgiler Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
  • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
  • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
  • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
  • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler