Azercell Öğrencilere Destek Oldu

Azercell Öğrencilere Destek Oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Devlet İstihdam Servisi tarafından yukarı kurs öğrencilerinin ve mezunların işgücü piyasasına entegrasyonuna yardım gösterilmesi amacıyla " Kafkasya " Üniversitesi'nde " kariyer ilk adım " sloganıyla aktif istihdam tedbiri yapıldı.

Azercell Öğrencilere Destek Oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Devlet İstihdam Servisi tarafından yukarı kurs öğrencilerinin ve mezunların işgücü piyasasına entegrasyonuna yardım gösterilmesi amacıyla " Kafkasya " Üniversitesi'nde " kariyer ilk adım " sloganıyla aktif istihdam tedbiri yapıldı.

Programda öğrenci ve mezunlar mevcut işgücü piyasasında onların nitelik olan talep hakkında bilgi elde etmek , işverenlerle ilk ilişkiler kurmak , ayrıca , işverenler modern taleplere cevap veren nitelikli personel seçimini yapmak imkanı kazanmışlardır . Öğrenci ve mezunlar için her yıl ülkemizde yapılan emek yarmakalarında ve fuarlarda aktif yer alan Azercell bu kez de geleneğine sadık kaldı.

Programda Telekom'un ayrıca standı gösterilmiştirç Şirket temsilcileri Azercell işe kabul edilmek isteyen mezunlar için bilgi oturumları organize etti.

Fuar katılımcılarının sayıda soruları yanıtlanmıştır , bu şirkette kariyer yapmak isteyen gençlere ipuçları verildi ve onların başvuruları için özel elektronik adres yaratılmıştır . Üniversite mezunlarına Azercellde boş yerler hakkında da bilgi verildi . Lisans basamağının son iki kurs öğrencileri için ise önümüzdeki Öğrenci Programları hakkında bilgi sunulmuştur. Dikkat ki , Azercell 6 Mayıs tarihinde Teknik Üniversitede yapılan emek panayırında da katıldı .

Belirtelim ki , Azercell Telekom daima yetenekli gençlere kariyer kurmakta , onlara iş dünyasında kendi yerlerini bulmakta yardımcı olur . Son yıllarda düzenli olarak Azercell - in girişimi ile şirket tarafından Kariyer Günleri düzenleniyor.

Her yıl gerçekleştirilen bu tür etkinlikler sırasında şirkette çalışmak isteyen yetenekli gençlerle görüşmeler yapılır , Azercell - in faaliyetleri , çalışma prensipleri hakkında bilgi veriliyor. Dikkat ki , Azercell Telekom MMC faaliyetleri boyunca daima gençlerin gelişmesine yönelik projeler gerçekleştirmektedir.

Şirketin ilan ettiği Burs Programı çerçevesinde Azerbaycan'ın yüksek öğretim kurumlarında eğitim gören yetenekli gençlerimiz Azercell - den ek burs alıyorlar . Aynı zamanda Azercell - in gerçekleştirildiği Sosyal Projelerin büyük bir kısmı eğitimle ilgilidir.

2013 yılında Azercell ülkede sosyal projelerin hayata geçirilmesi için 0.4 milyon lira , 17 yıl içinde ise yaklaşık 14 milyon lira tutarında harcama yaptı. 2008 - beri 108 kişi genç Azercell burs ve deneyim programlarına katıldı , onlardan 9'u işe kabul tutuklandı.

Ayrıca , Azercell önde gelen üniversitelerle işbirliği yapıyor , bu eğitim kurumlarının lojistik güçlendirilmesine yardım eder. İşte Azercell - in girişimi ve desteği ile Kafkas Üniversitesi'nde 3G ve 4G laboratuvarları yüklü. Azercell becerikli gençlerin başarılı bir kariyer kurması için kendi desteğini göstermekte devam edecektir .

KAYNAK: Hervakit.com

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Her Vakit -   [93]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Yararlı Bilgiler Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
  • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
  • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
  • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
  • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler