Bakü'de benzersiz bina inşa edilecek..

Bakü'de benzersiz bina inşa edilecek..

Azerbaycan "Milan Expo 2015" sergisi için benzersiz merkezin yapımını planlıyor.

Bakü'de benzersiz bina inşa edilecek..

Bakü'de benzersiz bina inşa edilecek..

Pavyonlar "Arassociati ve Simmetrico Network" mimari stüdyo projesidir.

Azerbaycan "Milan Expo 2015" sergisi için benzersiz merkezin yapımını planlıyor.

Hervakit'in verdiği habere göre, cam sferalı ve dalgalı ağaç duvarlı pavyonlar "Arassociati ve Simmetrico Network" mimari stüdyo projesidir.

Ekomövzuya uygun olarak, tasarımcılar binanın çevresel temiz, hafif işlenen malzeme hazırlanmasını tasarlanmış açtılar. Ağaçtan olan dalgalı "jalyüzlər" pavilyonun interyerini ek güneş ışığından koruyacak. Her iki sferada Azerbaycan'ın iklim, kültür, qastronomiya ve coğrafi yönlerini misafirler açan ekspozisiyalar yerleştirilecek.

Belirtelim ki, "Milan Expo 2015" sergisi 2015 yılı Mayıs 1'den Ekim 31 kadar 1,7 milyon. metrekare arazide düzenlenecek. Dünyanın çeşitli ülkelerinden 30 milyonadək misafirin katılımıyla yapılması öngörülen bu sergide amaç sağlıklı yaşam ve Ekolojidir, güvenli ve sağlıklı beslenmeye dikkat çekmektir.

Azerbaycan "Gezegeni beslemek, hayat için enerji" adlı "Milan Expo 2015" fuarında ülkenin tarihi ve kültürel mirasını, zengin ekolojik, enerji potansiyelini ve benzersiz biomüxtəlifliyini anlatan özel pavilyonla temsil edilecektir.

baku_22062014

KAYNAK:
Hervakit.com

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Her Vakit -   [185]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Yararlı Bilgiler Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
  • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
  • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
  • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
  • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler