Bu Kadınlar Daha Zeki Çocuklar Dünyaya Getirir

Bu Kadınlar Daha Zeki Çocuklar Dünyaya Getirir

Hamilelik sırasında kadınlarda yağ tabakasının oluşumu tesadüfi değildir. Bu yağ tabakası görevi çocuğun beynini korumaktır.

Bu Kadınlar Daha Zeki Çocuklar Dünyaya Getirir

Hamilelik sırasında kadınlarda yağ tabakasının oluşumu tesadüfi değildir. Bu yağ tabakası görevi çocuğun beynini korumaktır.

Pittsburq Üniversitesi bilim adamları çocukların entelektüeli ile annelerinin vücutlarındaki yağ tabakasının ilişkisini araşdırıblar. Sonuçlar gerçekten şaşırtıcı oldu. Meğer, toppuş kadınlar daha zeki çocuklar dünyaya getiriyorlar.

Bilim adamları hesap ediyorlar ki, bu hükümler bilimsel olarak esaslandırılıb. Kadın vücudundaki yağlar ve yağlar çocuk beyninin gelişimi için önemlidir. Bu yağlar biçimini değiştirerek annenin omurga beyninden ve kanından geçerek çocuğun beynine girer.

Pitsburg profesörü Uil Lassek diyor ki, annenin vücuduna birikmiş yağlar dünyaya gelecek çocuğun beyni içindir. Çocuğun sinir sisteminin iyileşmesi için çok miktarda yağ kütlesi toplamak gerekir. Yağ ne kadar fazla olursa, sinir sistemi de bir o kadar iyi formalaşar.

Her Vakit -   [216]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Yararlı Bilgiler Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
  • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
  • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
  • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
  • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler