Bu, topluma kesin sirayet ediyor - Röportaj

Bu, topluma kesin sirayet ediyor - Röportaj

Sizi "Sosyal" Telekanal ve radyodan tanıyoruz. Şu anda ise katılımcılarla 106.3 FM dalgasında görüşüyorsunuz. Mekân değişikliğine ne sebep oldu?

Bu, topluma kesin sirayet ediyor - Röportaj

Axşam.az 106.3 FM de yayınlanan "Zarif baraj" programının sunucusu Fəxriyyə İsayeva ile röportajı sunuyor:

- Sizi "Sosyal" Telekanal ve radyodan tanıyoruz. Şu anda ise katılımcılarla 106.3 FM dalgasında görüşüyorsunuz. Mekân değişikliğine ne sebep oldu?

- İctimai Televizyon ve Radyo Yayımları Şirketi 8 yıl çalıştım. Sanırım, yaratıcı insan için ortam değişikliği mutlaktır.

- Sizi aynı zamanda teleaparıcı gibi de izlemiştir. Radyo ve televizyon aparıcılığının farklı ve benzer yönleri ...

- Radyo sırf samimiyet üzerine kurulu. Kumanda arkasında sadece kendin ve dinləyicin var. Televizyonun ise kural-yasaları farklıdır. Görsel temel şartlardan biridir. Gerekli tüm estetik kriterlere cevap verilmelidir ve kaçınılmaz çerçeve var. Hatta en serbest lider bile o çerçeveden çıkamaz. Radyoda da sıkıntılar az değildir. Örneğin, efirde kamera karşısında belli mimikler aracılığıyla görüşünü ifade edebilirsin. Radyo ise sana ancak söz gerekir. Zengin söz tabanı senin dinleyici ile iletişimine yardımcı olur. Yani ancak sözle kendini sevdirməyi bilmelidir. Elbette, ses de önəmlidi. Hatta derdim ki, daha önəmlidi.

- Önde gelen çerçeve, yoksa özgürlük başarı getiriyor?

- Uçucu öyle bir mekandır ki, burada özgür olamazsın. Dikkate alırsak, toplumun tüm kesimlerinin karşısındadır, bu, sorumluluğu daha da artırıyor. Öncü sadece somut olguya dayalı özgür fikir çerçevesinde başarı kazanabilir. En değerli sandığın insanın görüşüne hangi heyecan, sorumluluk ve sevgiyle çıxırsansa, yayın de öyle çıkmalısın. İlk görüşe gittiğin gibi. Aşırı serbestlik evde, pijamada mümkündür.

- Her bir diceyin kendi dinleyici tabakası var. Peki sizi hangi tabaka seviyor?

- Beni hangi tabaka seviyor? "Ben hangi tabaka için çalışıyorum" desek, daha doğru olur. Tüm yaş sınırlarını dikkate alıyorum. Bir fikri hepsine aynı şekilde ulaştırmaya çalışıyorum. Tartışmaya koyduğumuz konunun güncelliği çok önemlidir. Çalışıyorum, dediğim kelimenin manevi değeri olsun. Ama bazen duygusal olduğumun da farkına varır.

- Peki "Zarif baraj" nasıl farklılık gösterir?

- "Zarif baraj", 106.3 'de cumartesi ve pazar günü saat 12'den 14 kadar yayımlanır. En çeşitli konulara dokunuruz. Sosyal-ev konuları katılımcılarla birlikte ele alınmıştır. Bununla birlikte temel amacımız korifey sanatçıların gündeme getirilmesidir. Çalışıyoruz, programın reytingi gösteri iş ve skandal üzerinde kurulmasına. Evet, şov-iş, haber, eğlence olmalıdır. Hatta mutlaktır. Ama bu asıl sanatı üstələməməlidir. Bu, topluma kesin sirayet ediyor. Biz Azerbaycan insəsənəti ve kültüründe özel hizmetleri olan, fakat belli nedenlerden eterin dışında kalan sanatçıları davet ediyoruz, onları katılımcılarla görüşdürürük. Amacımız bu insanları əbədiyaşar etmektir.

- Radyo ses büyük rol oynar. Sesinize nasıl kulluk ediyorsunuz?

- Yapmıyorum. Karlı havada dondurmayı özel lezzetle yiyorum. Hatta zökem olmam bile beni bu zevkten mahrum edemez.

- Radyo sunucusu bayanlar kaba sesleri, giysileri ile seçilir. Siz de ise hem imaj, hem de ses farklılığı var ...

- Fəqliliyi hissediyorum etmiştir. Bu yüzden size teşekkür ederim. Evet, şüpheli için dinamik önemlidir, ama bu demek değildir ki, sesin kaba, giysinin garip olmalıdır. Sanırım, hiçbir meslek kadını hanımlık çıkarmamalıdır. Kadın nerede olursa olsun, kendi lətafətini ve zərifliyini kaybetmemelidir.

- Kendinizi bakımlı hanım düşünüyorsunuz?

- Bir modern hanımın yapabileceği tüm kozmetik araçlardan kullanıyorum. Özel güzellik mekanları var ki, oraya gidiyorum. Ben, kadının yaşı onun göründüğü yaştır. Kadının zərifliyinin derecesi gücünün buududur. Ben tüm Xanımlarımız sadece ve sadece zarafet arzu ediyorum.

KAYNAK: Hervakit.com

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Her Vakit -   [140]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Yararlı Bilgiler Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
  • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
  • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
  • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
  • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler