Çocuklar için hasarı olan temel beş ürün

Çocuklar için hasarı olan temel beş ürün

Çocuğunuzun gıda rasionunda çeşitli yiyecek gruplarının dahil edilmesi çok önemli ve olduğu gibi belirli yiyecekleri da vardır ki, onların çocuklara verilmesinden kaçınmak kesinlikle tavsiye edilir.

Çocuklar için hasarı olan temel beş ürün

Çocuğunuzun gıda rasionunda çeşitli yiyecek gruplarının dahil edilmesi çok önemli ve olduğu gibi belirli yiyecekleri da vardır ki, onların çocuklara verilmesinden kaçınmak kesinlikle tavsiye edilir.

 

Bu erzaqlarla yakından aşağıda yer almaktadır:

 

Şeker

Şeker bağışıklık sisteminin esas zəiflədicisi olduğuna göre, şeker bağışıklık uyarıcı (arttırıcı) gıda rasionuna daxıil edilmemelidir. Hatta 100 gram miktarında şeker bağışıklık sistemini 50% -dək zayıflatmakta. Amerikan Klinik Beslenme Dergisi henüz 1973 yılında şekerden kullanımdan yarım saat sonra bağışıklık sistemini zayıflatma effektinin oluşmasını ve bu effektin beş saate kadar devam etmesini artık bildirildi etmişti. Saxarozanın (beyaz şeker) istenilen besleyici maddelerden yoksundur.

 

Ayrıca, şekerin sindirimi için gerekli besleyici maddeler gerektirir ki, bu da çocuğun vücudunda bulunan besleyici elementlerin tüketimine neden olur. Şeker çeşitli gizli şekilde mevcut olduğundan başka, ayrıca özellikle çocuklar için hazırlanmış hazır gıda ürünlerinin içeriğinde var. Çoğu çocuk gıda üreticileri gıda ürünlerinde şeker kullanıyor.

 

Bebek Organi tek bir çocuk gıda üreticisi ki, şekerden kullanmıyor. Bebeklik aşamasından herhangi özel üretilmiş ve satışta olan çocuk gıdası adıyla bırakılmış ürünlerden kaçınmak gerekir. 2000 yılının Mayıs ayında yayınlanan Gıda Komisyonu raporu ile 357 test edilmiş çocuklar erzaqlardan 57% -da yüksek düzeyde şeker açığa onaylandı.

 

Yoğurt türlerinin çoğunluğunun bir porsiyasında 5 çay kaşığı şeker var. Mağazalarda ürünlerin etiketini okuyunca 1 çay kaşığı 4 gram şekere berabe olduğunu unutmayın. Bunu bilerek, kolayca üründe kaç çay kaşığı şeker olduğunu hesaplayabilirsiniz ve daha düzgün ürün seçiminize etkileyecektir.

 

Gizli şeker nedir?

Ürünlerinin üzerindeki yazıları dikkatle okuyun: sakkaroz, glikoz, şeker şurubu, maltoz, Dekstroz, laktoz, bal, altın şurubu, mısır şurubu, pekmez, hidrolize edilmiş nişasta, fruktoz, konsantre meyve suyu.

 

Tuz

Gıda Komisyonu raporuna göre 46% test edilen çocuk ərzaqlarının bünyesinde tuzun miktarı normalden fazladır. Aslında çocuk qidasında tuzun ilave edilmesi yasaktır, fakat küçük çocuğu çoğunluğuna henüz çok küçük oldukları halde yetişkinler için öngörülen yemeği verirler. Çocuklar içinde çok tuz olan kızartılmış patates, lezzetli atıştırmalıklar, sosis ve sucuk, vecina, domuz eti veya tütsülenmiş gıdalardan kullanmamalıdır.

 

Artık tuz onların böbreklere yük verir ve sağlıklı bir bağışıklık sistemi için çok önemli olan magnezyum gibi elementler vücudun tuz ile savaştığı zaman tamam ile kayıp olur. Aşırı tuzdan kullanarak gelecekte kalp-damar hastalıklarına neden olabilir. Çocuğun bağışıklık sisemini ve sağlığını korumak için ürünlerin üzerindeki terkip yazılarına dikkatinizi yöneltmelisiniz.

 

Hidrogenasiyalaşdırılmış yağ

Hidrogenasiya prosesinden sıvı yağın kimyasal yapısına etki göstererek onu sıvı halinden katı ya da yarı katı hale-margarine döndürmek için kullanılır. Bu süreç yüksek sıcaklık ve baskı altında hayata keçirildiyinden yağın yapısına halel getirir ve besin değerini yok eder. Bu yağ türleri önemli yağ asitlerinin vücutta metabolizminə engeller.

 

Hidrogenasiyalaşdırılmış yağ sadece margarinin içinde değil, aynı zamanda dükkanlarda satılan kurabiye (peçenya), bisküvi ürünleri, krekerlər, piroq ve diğer şekerleme ürünleri içeriyor.

 

Kaffein

Birçok insan düşünün ki, kaffein kahvenin içerdiği mevcut olan istenmeyen maddelerden biridir. Fakat bu madde ayrıca siyah ve yeşil çayda, kahvede, çikolata ve çikolata içecekleri ve Kola gibi gazlı içeceklerinin içinde de var. Kaffein - güçlü uyarıcı. O hem de, çocuğun bağışıklık sistemi için önemli ve gerekli olan öğelerin elde edilmesine engel olan güçlü anti-besleyici maddedir. 1995 yılında yapılan Okul öncesi çocuklar için Diyet ve Beslenme sorgusuna göre dört yaşından küçük çocukların üçte biri çay içiyor.

Eğer gençler ve hatta daha küçük çocuklarınız bir biçimde Dragon Player hangi biçimde bağımlı olubdursa, bazı basit değişiklikler yapmaya çalışın. Gazlı kaffeinli içecekleri gazlı meyve içeren içeceklere, çay veya kahveyi dekaffeinləşdirilmiş seçeneklerle değiştirilmesi çalışın ve yavaş yavaş tamamen onları Qidaniza çıkarın. Genellikle zararlı ürünleri alternatif sağlıklı maddeleri eklemek zərərlilərdən tamamen can kurtarmak için daha kolay ve daha faydalıdır. Gençler için çeşitli meyveli çaylar elde etmeye çalışın. Sıcak siyah frenk üzümü çayı ve zevke göre ilave edilmiş bal çok hoştur. Sıcak yaz günlerinde 3 çay paketi siyah frenk üzümü götürün ve yarım saat kaynar suda dəmliyib soğutun. Zövgə göre bal ve ufalanmış buz kubları ekleyin.

 

Gıda Ekleri

Imal edilmiş ürünlerin kullanımından yayınmaqla siz kimyasal katkı maddeleri saldırısından çocuğunuzun vücudunu kurtulmak edeceksiniz. Eklentilere ait: boyalar, tamlaşdırıcılar, emulqatorlar, stabilizatörler, qatlaşdırıcılar, yapay şirinlədirici maddeler, konservantlar, tat donanımlarıyla, qlazur ajanları ve çeşitli ekler. Onlar yemeğin iyi görünmesi için, hoş lezzetli olması için ve uzun süre bozuk olmaması için tasarlanmış. Yasal açıdan bizim yiyeceğimize dahil edilebilecek yaklaşık 400 çeşit eklemeler mevcuttur, fakat kullandığımız erzaqların terkip listesinde kayıt olunmayan 3500 çeşit maddeler dahildir.

 

Bu eklentiler çocuğun bağışıklık sistemine özellikle, esas detoksifikasiya işlevi gören karaciğer için ek rahatsızlığa ve yüke neden olabilir.

 

Özellikle bebek ve çocuklar için tasarlanmış hazır içecekler ve gıda ürünlerine, gıda katkı maddeleri dahil edilmemelidir. Fakat, sadece bu yiyecek ve içecekler yasaklanmış gıda katkı maddeleri ile doludur. Bu ürünlere ait: lezzetli atıştırmalıklar, gazlı içecekler, cipsler, puddinqlər, sosis, balık çubukları, dondurma ve şeker aittir. Aşağıdaki ürünlerin kullanımını azaltarak veya tamamen dayandırmaqla gıda takviyeleri zararından yayına edebilirsiniz:

 

- Sucuk ve sosis ürünleri.

- Hazır meyve suları ve meyve içecekleri.

- Konserve hazır ürünlerden kaçının, çünkü onların içinde saklanma süresini artırmak için çeşitli eklentiler mevcut.

- Yarı üretilmiş ürünler.

 

Erzaqları doğal haline daha yakın şekilde yiyin. Örneğin, fırında pişmiş tavuk, tavuk naqqetlərindən kat kat faydalıdır.

Her Vakit -   [203]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Sağlık Haberleri

 • Hamilelikte Sabah Bulantıları Neden Olur?Hamilelikte Sabah Bulantıları Neden Olur?

  Hamilelikte sabah bulantılarının nedenleri nelerdir? Sabah bulantıları ne zaman başlar ve tedavi için neler yapılabilir?

  30.06.2016 03:41
 • Sigaranın Zararları Anne Karnında BaşlıyorSigaranın Zararları Anne Karnında Başlıyor

  Dünyada her yıl yaklaşık 6 milyon kişi sigara içmekle ilgili hastalıklar nedeniyle hayatını kaybediyor ve bunun 600.000 de, direkt sigara içtiği için değil, pasif olarak sigara dumanına maruz kaldığı için

  30.06.2016 03:41
 • Ramazan Aydında Diş Sağlığı Problemleri ArtıyorRamazan Aydında Diş Sağlığı Problemleri Artıyor

  İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Periodontoloji Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Burcu Karaduman, ramazan ayı boyunca artış gösteren diş sağlığı problemlerinin nedenlerine

  30.06.2016 03:36
 • BB krem ​​nedir?BB krem ​​nedir?

  Çok kısa sürede ünlenen BB kremler kolaylıkla birçok hanımların gözdesi olmayı başardı. Böylece BB kremlere olan talebin yüksek olduğunu gören birçok kozmetik firmaları da kendi BB kremlerini üretmeye

  02.09.2015 20:16

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
 • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
 • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
 • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler