Guhüzuge Şırnak Siirt Yolunda Çalışma

Guhüzuge Şırnak Siirt Yolunda Çalışma

Belediyemiz Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, Şehr-i Nuh mahallesi Guhüzugé nahiyesi Şırnak-Siirt bağlantı yolunda alt yapı çalışması başlattı.

Guhüzuge Şırnak Siirt Yolunda Çalışma

GUHÜZUGE ŞIRNAK-SİİRT BAĞLANTI YOLUNDA ALT YAPI ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

Belediyemiz Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, Şehr-i Nuh mahallesi Guhüzugé nahiyesi Şırnak-Siirt bağlantı yolunda alt yapı çalışması başlattı. Alt ve üst yapı çalışmasının başlamasıyla birlikte Şırnak-Siirt arasında önemli bir ulaşım işlevi görecek olan Guhüzugé bağlantı yolu yanı sıra yol yapımının tamamlanmasıyla birlikte Siirt-Şırnak arasındaki yolculuk mesafesi de asgari düzeye inerek halkımız çevre yolunu kullanma zahmetinden kurtulmuş olacak.

Bu kapsamda Guhüzugé nahiyesinde alt yapı çalışması başlatan Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğümüz, yaklaşık 500 metrelik bağlantı yolunda kazı işlemini tamamlayarak su ve kanalizasyon boru hatlarını döşeme işlemi başlattı. Çalışmalara ilişkin bilgi veren Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürümüz Kerevan Yürenç, Guhüzugé nahiyesinde başlattıkları alt yapı çalışmasının tamamlanmasıyla birlikte Şırnak-Siirt arasında ki seyahatlerde halkımızın büyük oranda rahatlama yaşayacağını vurgulayarak, “Bu proje uzun zaman önce üzerinde hassasiyetle kafa yorduğumuz bir noktaydı. Dolayısıyla bu projenin tamamlanmasıyla birlikte mevcut mahallemiz hem ulaşım hem de çevre düzenlenmesiyle birlikte bambaşka bir çehre kazanmış olacak” diyerek yaklaşık 500 metre olan yolun alt yapısında 200"lük olarak tabir edilen Kariger borular kullanıldığını belirtti.

Her Vakit -   [212]

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 yorum yapıldı

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Yararlı Bilgiler Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
  • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
  • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
  • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
  • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler