Gül Bayramı için 4 milyondan fazla gül getirildi

Gül Bayramı için 4 milyondan fazla gül getirildi

İnanıyorum ki , dekorasyon çalışmalarımız başkent sakinleri tarafından beğenilecek..

Gül Bayramı için 4 milyondan fazla gül getirildi

Mayıs'ın 10'unda Haydar Aliyev Sarayı'nın önünde yine kalabalık yaşanacak .

Ülkede 8. kez düzenlenecek gül bayramına hazırlık çalışmaları artık bitmek üzeredir.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da renkli ve farklı tasarıma sahip gül çelenkleridir park arazisini süsleyip . Bayramın yapılacağı arazi ise hayli genişletildi.

Budefeki gül bayramına hazırlık çalışmaları Haydar Aliyev Sarayı'nın arkasından Fuzuli heykeline kadar , yani kış parkı dahil yapılır . Artık park arazisi Hollanda'dan getirilen 10 binlerce gül dibçikleri ile süslenmiş .

Uzunluğu yaklaşık 1 km olan alana tek Hollanda'dan değil , hem de Türkiye'den getirilen güller dikildi . Bu kez renkli dibçikli olan ve güllerle süslenen kare şekilli talvarlar dikkat merkezinde olacak . Bu farklı tasarımın yazarı ise aslen Hollanda'dan olan Bart Van der Elskendir .

Ona göre gül bayramına hazırlık çalışmaları için 25 işgücü ile Bakü'ye geldiler . Bu işçiler hem Haydar Aliyev Sarayı'nın , hem de kış parkının karşısındaki arazide çiçeklere özel tasarım vermekle uğraşıyor .

Çalışmaların baş tasarımcısı buradaki dekore milyondan fazla gülden kullanıldığını belirtti :

" Yaklaşık 4 milyondan fazla gül getirdik . Her defasında şehrin belediye başkanı benden sıradışı bir tasarım dekorasyon istiyordu ve ben bu kez renklendirilmiş ve dibçikleri olan bu güllerden oluşan tünelleri hazırladım . 8 renkleri kullanarak yaptık . İnanıyorum ki , bu dekorasyon çalışmalarımızda başkent sakinleri tarafından beğenilecek " .

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Azerbaycan'ın eski kültür ve mimari örnekleri olan Kız Kulesi , Ateşgah , Şirvanşahlar Sarayı ve diğer yapıların maketi park arazisini süsleyin.

huzun_1_02052014

KAYNAK: Hervakit.com

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Her Vakit -   [44]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Yararlı Bilgiler Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
  • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
  • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
  • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
  • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler