Hamile Kadına Hristiyan Adama Gittiği İçin İdam Cezası Verildi

Hamile Kadına Hristiyan Adama Gittiği İçin İdam Cezası Verildi

Sudan mahkemesi 27 yaşındaki hamile kadını 100 kırbaç cezası ve idam cezası verdi.

Hamile Kadına Hristiyan Adama Gittiği İçin İdam Cezası Verildi

Hamile kadına Hristiyan bir adama kaçtığı için idam cezası verildi..

27 yaşındaki hamile kadına ek olarak 100 kırbaç cezası da verildi.

Hamile kadın Hristiyan adama gittiği için idam cezası aldı.

Oxu.Az - ın Özgürlük Radyosu -na istinaden yaptığı habere göre , Sudan mahkemesi 27 yaşındaki hamile kadını 100 kırbaç cezası ve idam cezası verdi.

Meryem Yahya İbrahim dinini inkar etmek ve zina suçlusu olarak yargılandı. Karısı , özürlü olduğu için arabada gezen Hristiyan Daniel Uani ise diyor ki , aslında suçlamaların hiçbir dayanağı yoktur .

Meryem 6 yaşında Müslüman babası öldükten sonra Hıristiyan olan annesi tarafından Hıristiyan olarak yetiştirilen birisi . Bu yüzden de şimdi Hristiyanla aile kurdu. Hartum mahkemesi ise onu Hıristiyan olarak değil , babası yüzünden Müslüman gibi tanıyor. Müslüman kadının Hıristiyanla kilisede aile kurup hamile kalmasını mahkeme zina olarak değerlendirdi ve buna göre ona idam cezası verdi .

Meryem mahkemede kendisinin Müslüman olmadığını dile getirdi, Hıristiyan olduğunu bildirdiği için ona ek olarak dini yalanlamak suçlamasıyla 100 kırbaç cezası verildi.

Dava Meryem'in kardeşi yüzünden başladı. Kadının kardeşi polise başvurdu ki , ablası kaç yıldır kayıp düşürmüş ve şimdi Hıristiyan erkek ile aile kurmasından şikayetçi olmuşlar.

" Amnesty İnternational " Meryem İbrahim'i dini inancına hapse olduğunu beyan etti ve bir takım iç hukuk kurumları dahil olmak üzere Batı devletlerinin büyükelçilikleri ile birlikte hamile kadının cezasının kaldırılması için hükümete başvuruda bulundu.

Ancak daha önce Sudan'da olan deneye göre , hamile veya enayi bebeği olan annelerin çocuğunu veya doğması ya da enayi çocuğun sütten kesilmesini bekliyor , sonra ise infazı yapılacak.

idam_17052014

KAYNAK: Hervakit.com

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Her Vakit -   [89]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Yararlı Bilgiler Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
  • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
  • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
  • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
  • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler