Kadın ve erkeğin fıtrî muhabbeti

Kadın ve erkeğin fıtrî muhabbeti

fıtrat bakımından Allah eşler arasında önceden muhabbet yaratmıştır. Fakat çoğu zaman insanlar kendi hataları ile bu muhabbete darbe indiriyorlar.

Kadın ve erkeğin fıtrî muhabbeti

fıtrat bakımından Allah eşler arasında önceden muhabbet yaratmıştır. Fakat çoğu zaman insanlar kendi hataları ile bu muhabbete darbe indiriyorlar.
"Kendileri ile huzur bulasınız diye sizin için türünüzden eşler yaratması ve aranızda bir sevgi ve merhamet var etmesi de O"nun (varlığının ve kudretinin) delillerindendir. Şüphesiz bunda düşünen bir toplum için elbette ibretler vardır. "(" Rum "suresi, aye: 21)

Yaşayışda olumsuz fikirler, karamsarlık, anlaşmazlıklar, dil yaraları oluşursa. Çünkü küçük dil yarası, hataları yüze vurmak ve s ... doğuştan muhabbeti gidermek için büyük sebeplerden biri olarak kabul edilir. Bu açıdan İslam'da erkeklere sipariş onaylandı ki, kadınlarına sevgi ve muhabbet beslesinler. Aziz İslam Peygamberi (saa) bu konuda şöyle buyurmuştur:
"Erkeğin karısına söylediği" ben seni seviyorum, seni çok istiyorum "sözü hiçbir zaman onun kalbinden çıkmaz."
İmamların (as) tavır ve davranışlarını örnek edip, af ve keramet adetlerini kendinize esas ve belge olarak alın ve karar verin. "
Bunun aile ortamındaki  sağlamlığı ve çocukların düzgün terbiyesine gerekli olabilecek olumlu te`siri vardır.

Her Vakit -   [809]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Dini Bilgiler Haberleri

 • Çocuklarda şükran hissin eğitimiÇocuklarda şükran hissin eğitimi

  Yeri ve gökleri yaratan Allah kutsal kitabı Kur'an - ı Kerim'de sık sık kendi nimetlerini insanlara hatırlatarak, onları şükretmeye davet ediyor. Her şey dahil olmak üzere insanların teşekkürüne muhtaç olmayan

  27.08.2015 19:37
 • Alay ve Dalga Geçmenin HükmüAlay ve Dalga Geçmenin Hükmü

  kimlerin ahlaki ve cismi özelliklerine gülmek veya güldürmek maksadıyla olağanüstü şekilde beyan veya taklit edilmesine denir.

  24.08.2015 13:43
 • Günahları Yok Eden NamazGünahları Yok Eden Namaz

  Namaz her müslümanın Allah'a karşı kulluk borcu, vicdan görevidir. Namaz yegane ibadet türüdür ki, hiçbir sınırlamaya bakmadan herkese ve her durumda önemlidir. Karşılaştırma için diyelim ki, orucu hasta

  18.08.2015 15:45
 • Namaz Kılmayanlara İşaret Eden AyetNamaz Kılmayanlara İşaret Eden Ayet

  Maun suresindeki Vay o namaz kılanların hâline, ki onlar, kıldıkları namazdan gafildirler ayetinde kimlere işaret vurulur?

  18.08.2015 14:18

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
 • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
 • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
 • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
 • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler