Mısralar Çizilmiş Chelebi Kapları

Mısralar Çizilmiş Chelebi Kapları

Sanat insanın manevi aleminin, onun hayata sanatsal-estetik ilişkisinin ifadesidir. Bu yüzden de o insanda yüksek zevki biçimlendirir. Çünkü o yaşamın sanatsal eksidir.

Mısralar Çizilmiş Chelebi Kapları

Sanat insanın manevi aleminin, onun hayata sanatsal-estetik ilişkisinin ifadesidir. Bu yüzden de o insanda yüksek zevki biçimlendirir. Çünkü o yaşamın sanatsal eksidir.

Vatanımızın zengin edebiyatı, kültürü ve gurur duyulası tarihi vardır. Neyse ki, yüzyıllar geçse de bu gün hemen milli ruh ve halk sanatı modern interyerde de özel bir yer alabilmiştir. Azerbaycan sanatı ülkemizin doğası kadar renkli, dolgun ve zengin. Bu zenginlik ise Chelebi furniture & décor-a ait yerel iç uzmanlarımız için ilham kaynağıdır. Tüm bu özellikleri birleştirerek, interyerde milli tarzda ilk ve tek yerli marka olan Chelebi furniture & decor butik orijinalliği, milliyi, kullanılabilirlik ve nihayet muhteşem fikri ile her zaman farklıdır.

Adı gidip esasen orijinal mobilya setleri ile tanınsa da, marka artık alıcılarına ayrıca çini tabak destlerini da sunmuştur. Daima yaratıcı sunum ile hatırlarda kalan bu şirketin ürünü olan çini porsiyonlar, çay desgahı ve fincan setleri istenilen mutfağa estetik güzellik vermekle birlikte öncelikle orijinallik katmış olacak.

Kuşkusuz ki, mutfaklarında bu setleri kullanan hanımlar ailelerinde istedikleri an geçmişe dönüp milli gelenek ve geleneklerimizi, folklorumuzu nostalji duygularını yaşayabilecekler. Ayrıca bu tip eşyaların evde olması çocuklarımızın da milli ruhta büyümesine, Adetlerimize küçük yaştan alışmalarına yardımcı olur. Ya da sadece istediğinizde bu sınırlı sayıda üretilen bu ürünleri evlerinizde koruyarak dekor eşyası olarak da kullanabilirsiniz.

Sadece Chelebi ressamlarının ərsəyə getirdiği bu porsiyonlar, çay Desgahlari ve fincanlar evinizin en güzel guşesinin veya süfrənizin süsüne çevriləcəyində şüphe yoktur.

Düşünülerek işte mutfak bağlı biri birbirinden eğlenceli babalar misalleri - "Helva-helva demekle ağız şirin olmaz", "Ne tökersen aşına, o da çıkar karşına", "Karın kardeşten ileridir", "Ucuz etin çorbası olmaz" vb. gibi ifadeler çizilmiş kapların sofraya de doğma abu-hava katacağına emin oluyorsun.
 

Her Vakit -   [957]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Yararlı Bilgiler Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
  • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
  • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
  • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
  • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler