Özel Tim Ve Polis Operasyonu

Özel Tim Ve Polis Operasyonu

Dün Akşam Şırnak'ta Ve bazı İllerde eş zamanlı birçok mahallede yapılan operasyonlarda 30'dan fazla kişi göz altına alındı.

Özel Tim Ve Polis Operasyonu

Dün Akşam Şırnak'ta Ve bazı İllerde eş zamanlı birçok mahallede yapılan operasyonlarda 30'dan fazla kişi göz altına alındı.

Gece saat 2:00 sularında yüzü maskeli özel tim polislerinin gözaltına aldığı kişiler için bugün şırnak halkı yürüyüş yaparak tepkini gösterdi
 

Şırnak'ta, polis ve özel hareket timlerinin eş zamanlı ev baskınlarında onlarca kişinin gözaltına alınmasını yürüyüşle protesto eden binlerce kişi AKP iktidarını uyardı.

HDP ve DBP Şırnak İl Örgütü, Şırnak merkez ve Silopi ilçesinde sabaha karşı birçok mahallede polis ve özel hareket timlerinin eş zamanlı ev baskınlarıyla 8'i çocuk toplam 47 kişinin gözaltına alınmasını kitlesel bir yürüyüşle protesto etti. Aralarında HDP/DBP İL/İLÇE Örgütleri, DBP Eş Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Arslan, HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, HDP Şırnak Milletvekili Adayı Leyla Birlik, Şırnak Belediyesi eşbaşkanları, ve kentte bulunan çok sayıda kurum temsilcisinin de olduğu binlerce yurttaş Aşiti Meydanı'nda bulunan HDP seçim irtibat bürosunun önünde bir araya gelerek Azadi Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüş boyunca kitle sık sık, "Baskılar bizi yıldıramaz", "AKP şaşırma sabrımızı taşırma", "Gençlik Apo'nun fedaisidir" sloganları attı.

Alkış ve zılgıtlarla yapılan yürüyüş Azadi Meydanı'nda son bulurken, açıklama yapan HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, yapılan baskınların AKP Hükümeti Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın Şırnak'a geldiği gecenin ertesinde yaşanmasına dikkat çekti. Sarıyıldız, "Bülent Arınç Kürdistan'a çok nadir gelir ve buraya ilk defa gelmiştir. Bu bilinen rutin bir seçim çalışması değildi. En fazla karanlık bir seçim çalışması olabilir. Çünkü Sayın Arınç, Şırnak ve Cizre'de kimi dar toplantılar almıştır" dedi.

'Kirli politikalarınıza pabuç bırakmayız'

Seçime birkaç gün kala AKP'nin demokratik ortamı terörize ettiğini belirten Sarıyıldız, "Onlar belki konjonktürel kimi çabalar içinde olabilirler. Kürdistan ve Türkiye'yi gererek kimi beklentiler içine girebilirler. Ama buradan hükümete sesleniyorum. Botan halkından bugüne kadar binlercesi katledildi, on binlercesi gözaltına alındı ve hala binlerce insanımız onlarca yıldır içerde tutuluyor. Böylesi kirli politikalara ve yönelimlere pabuç bırakacak bir yer değildir burası. Ama bu politikaların devam ettirilmesi halinde bunun altında kalacak bir siyasi güç ve taraf siz olursunuz" diyerek AKP hükümetine uyarıda bulundu.

Eylem yapılan konuşmaların ardından atılan sloganlarla sona erdi.

Netleşen ŞIRNAK MERKEZ Tutuklananların isimleri:
Serkan öğmen
Bedri ercan
Ebubekir namdar
Kemal birlik
Eyüp acar
Sertaç sapmaz
Ebubekir çevik
Ramazan kaplan
Sertaç sondok
Serhat öğmen
Feysel ercan
Vedat ercan
Sabri ercan
Servet çoban
Zeki inal
Kenan inal
Rıdvan acar
Ömer sapmaz
Serkan sümbül
Hadi ertaş
Rojdar umaç
Metin Külter
Ayhan kılınç
Celal alış
Selman tunç
Sıddık yorgun
Kasım kaynar
Akın birdal acar
NOT: sayının daha fazla olduğu söyleniyor.

Her Vakit -   [198]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Yararlı Bilgiler Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
  • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
  • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
  • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
  • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler