Türk Bakan Nurcu Meselesi İçin Bakü'ye Gidiyor?

Türk Bakan Nurcu Meselesi İçin Bakü'ye Gidiyor?

Türkiye'nin İçişleri Bakanı Afqan Ala Bakü'ye geliyor..

Türk Bakan Nurcu Meselesi İçin Bakü'ye Gidiyor?

Türkiye'nin İçişleri Bakanı Afqan Ala Bakü'ye geliyor .
 
Bu konuda bilgi veren kaynağın bildirdiğine göre, Türkiye içişleri bakanının ziyareti daha önce öngörülse de, Manisa İli Soma kömür madeninde meydana gelen malum faciadan sonra sefer süresiz ertelendi.
 
Türkiye İçişleri Bakanı Azerbaycan'a yeni dosya ile geliyor. Bakanın ziyareti sırasında Azerbaycan'da Fethullah Gülen cemaatine karşı mücadele ve son durum ele alınacak.
 
Bu arada , geçen yıl 17 Aralık yaşanan dizi tutuklamalarla gündeme gelen AKP " Hizmet " hareketi davası sonradan hükümetin Türkiye'de Gülen cemaatine karşı büyük çapta kampanyaya dönüşmüştür. Sonuçta Türkiye'de özellikle de savcılık , polis ve yargı sisteminde hayli memur cezalandırıldı. daha sonra bu kampanya Azerbaycan'a da sıçrayıp , devlet organlarında çalışan birkaç kişi gayri resmi olarak nurçu suçlamasıyla işten çıkarıldı. Ancak medyada daha yüksek görevli kişilerin işten çıkarılacağı ile ilgili bilgiler yayıldı .
 
Türkiye içişleri bakanının ziyareti sırasında Bakü'de devlet yetkilileri ile görüşmelerde nurçu konusunun müzakere olunacağı ve ek şahıs isimlerinin verileceği bekleniyor. Yakın zamanlarda bu konuda basında yeni " ifşa dalgası " nın başlanacağı da bekleniyor..

KAYNAK: Hervakit.com

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Her Vakit -   [100]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde hervakit.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Yararlı Bilgiler Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Avrupa'nın En Kirli AdamıAvrupa'nın En Kirli AdamıKış gecelerinde Ludwig şaxtadan korunmak için sıcak külün içinde yatıyor .
  • İlhame Bedelova'nın Türkiye'deki Oyunculuk Faaliyetiİlhame Bedelova'nın Türkiye'dekiATV tele kanalının sunucusu İlhame Bedelova Türkiye'deki oyunculuk faaliyeti hakkında konuştu.
  • Okul Eğitim Siteleri Neden Güncellenmez?Okul Eğitim Siteleri NedenMilli Eğitim Bakanlığı'nın en yararlı faaliyetlerinden birisi şüphesiz tüm okullara bir web sitesi yapmasıdır.
  • Üstad Bediüzzaman Said Nursi'den Gençlere MesajlarÜstad Bediüzzaman SaidBediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur külliyatının bir çok bölümünde gençlere yer vermişti. Gençlik dinamizmin tehlikelerine dikkat
  • Rüya Bitti Son Buldu O HayatRüya Bitti Son Buldu O Hayatİnsanların mutlu olduğu bir dünyaydı o dünya. Kavgadan,nefretten ve kinden uzaktı. Analar ağlamıyordu o dünyada ve çoçukların

Son Eklenenler