Kendime Zaman Ayırmak İstiyorum

Bu ara biraz kendime iyi davranma kararları aldım. Uygulama peşindeyim. Hafiften kendime tebessümle bakmaya çalışayım diyorum. Kendimi yavaşça benimseyip kabulleneyim artık.

Hani insan kendinde de silemediği şeyler için kendine kızar ya işte kendime kızmaktan kendim bile kendimi sevmez olmuş. Aslında kendimde değiştirmek istediğim çok şey var elbet olacak inşaAllah. İşte artık kendime düzen vermeye çalışma vakitleri olsun diyorum. Samimi ve güleç yaklaşayım kendime. Daha çok hüsnü zan besleyeyim insanlara.

Şöyle kendime ayırayım kendimi biraz salayım ha?
İnsan onu bunu değiştirmeye çalışırken kendini değiştiremez ,ona buna kol olurken kendi göz yaşlarını silemez ya. Başkasını görürken kendini göremez, bunu sevmiyorum deyip düzeltemez ya kendinde hani.

Bilmiyorum işte kendim kendime zarar veriyorum diye baya kızgınım ama bazende müteşekkir olabiliyorum. Bu ara biraz müteşekkir yanımı kullanıp iç raflarımı düzenleyeyim istiyorum. Şöyle iç tozlarıma bir höfleyeyim. Gecelerce kendime attığım tokatlardan şöyle bir kendime geleyim diyorum. Kendime yanlış yapma hakkı sağlayayım. Mükemmeliyetçilikte hafif sıyrılayım diyorum. Kendi hakkımı kendime savunacağım yani.

Özgüvenim mi?
Kendisinden hiç ödün vermedim. Ama iç sesimi çok bıçaklamak istediğim oluyor. İşte hani bahar geldi, ramazan bitti, bayram ya, kendime törelans sağlama zamanı gibi gibi. Kendime vakit verme dinlendirme demleri. Biraz egoist takılma planlarım var.

Kendimi epey yormuşum mesela. Kitap okumasını sağlayacağım kendimin, hatta belki çok uzaklaştığım şu güven ve sevgi hislerini kullanmasına izin vereceğim kendimin. Kafamda deli planlar. Bunlar hep mubalağalı yaşamaktan. Kuşlar uçuşuyor içimde.

Ben iç sandıklarımda balon patlatma derdindeyim.
Bu bahar ben kışı severken neden geldi bilmem.
Ama kendime vakit verme vakti demekki.
Baharı sevmem hani ama yeşil ve maviyi alıp gönlümü boyamaya geçiyorum sanki.

Evet Sevgili kendim.
Sevgili kendine.
Sadece İyi davran.
Sevgili kendim.

Kocaman sözlerle iyileşeceğiz seninle.
İnan söz veriyorum…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here